Maciek Łanczkowski 12.05.2017

Manchester United melduje się w finale LE!

Manchester United zameldował się w finale Ligi Europy po zwycięstwie w dwumeczu 2:1 z Celtą Vigo.

Czerwone Diabły tylko zremisowały w czwartkowy wieczór na własnym stadionie 1:1 z zespołem z Galicji, ale dzięki wygranej w pierwszym meczu 1:0 to właśnie oni meldują się w finale rozgrywek.

Celta od początku starała się zdobyć bramkę jak najszybciej i dać sobie nadzieje na awans, ale to Manchester pierwszy zdobył gola za sprawą Marouane Fellainiego, który tylko dołożył głowę do kapitalnego dośrodkowania Marcusa Rashforda.

Ataki Celty nie ustawały, lecz gol dający nadzieje padł dopiero w 85. minucie spotkania, po tym jak najlepiej w polu karnym United odnalazł się Roncaglia.

Gdy na tablicy widniał wynik 1:1 gracze Celty rzucili się jeszcze do ropaczliwych ataków, chcieli za wszelką cenę wyrwać awans z rąk United i być może doprowadzili by do tego gdyby nie nerwy, przez które oba zespoły musiał kończyć spotkanie w osłabieniu.

Czerwonymi kartkami w 88. minucie meczu ukarani zostali Eric Bailly i strzelec bramki dla Vigo Facundo Roncaglia, między którymi doszło do przepychanki na środku boiska.

Finał Ligi Europy zostanie rozegrany 24 maja o godzinie 20:45 na Friend Arena w Solnie, niedaleko Sztokholmu, a United spotka się tam z Ajaxem Amsterdam