Aleksander Bernard 11.05.2017

Hitowy transfer Belottiego coraz bliżej?!

Młody Włoch może trafić do Milanu!

Obecny sezon w wykonaniu Andrei Belottiego jest najlepszym w jego karierze. "Il Gallo" ma na swoim koncie 25 bramek i sześć asyst w lidze włoskiej. Nic dziwnego, że karuzela transferowa z Belottim na czele ruszyła i zaczęła się rozpędzać. 23-latek podpisał nowy kontrakt z Torino, który jest ważny do końca czerwca 2021 roku i posiada ogromną klauzulę odstępnego dla klubów spoza Włoch. Z tej sposobności zamierza skorzystać Milan.

Napastnik "Byków" jest ogromnym fanem "Rossonerich" i nie ukrywał w wielu wywiadach, że chciałby kiedyś zagrać w barwach Milanu. Kibice klubu z Mediolanu założyli nawet specjalny hashtag #BelottiMilan, aby nakłonić nowy zarząd do pozyskania reprezentanta Włoch. Jak podaje portal "MilanNews", wczoraj w Casa Milan doszło do spotkania kierownictwa "Rossonerich" z dyrektorem sportowym Torino, Gianlucą Patrachim.

Tematem rozmowy był oczywiście Belotti oraz pomocnik Torino, Daniele Baselli. Jeżeli oba kluby dojdą do porozumienia, to wychowanek Grumellese trafi na San Siro w najbliższym mercato. W drugą stronę miałby wtedy powędrować Juraj Kucka i Andrea Poli oraz odpowiednia kwota pieniężna. Jeżeli jednak ten ruch skończył się niepowodzeniem, to alternatywą miałby być Alvaro Morata lub Nikola Kalinić.

 

źródło: MilanNews

fot. pressfocus