Kamil Czuba 09.01.2017

Wielkie pieniądze za Belottiego odrzucone!

Torino odrzuciło gigantyczną ofertę Arsenalu za swojego zawodnika. Kim jest piłkarz za którego trzeba zapłacić trzycyfrową kwotę?!

Jak podało ‘Sky Sports’, Torino odrzuciło ofertę Arsenalu opiewającą na 65 milionów € w zamian za 23-letniego Andreę Belottiego. Wspomniane źródło w swoich informacjach zaczerpnęło wypowiedź dyrektora sportowego klubu grającego w Serie A, Gianluci Petrachiego.  Co więcej Petrachi ujawnił także, że Torino nie ma w planach sprzedaży swojego najlepszego strzelca. Kim na dobrą sprawę jest Andrea Belotti, który po podpisaniu niedawno nowego kontraktu, będzie kosztował potencjalnych kupców gigantyczną kwotę?

23-latek, który w sierpniu 2015 roku zamienił Palermo na Torino, zachwyca swoją skutecznością. W obecnym sezonie Belotii w samych rozgrywkach Serie A strzelił już 13.bramek co na chwilę obecną daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców włoskiej ligi. Napastnik Torino dzieli drugą pozycję z Edinem Dzeko z AS Romy, a do prowadzącego Mauro Icardiego z Interu traci zaledwie jednego gola. Świetna skuteczność na krajowym podwórku i dobra gra w barwach Torino zaowocowały powołaniami do reprezentacji Italii. Do tej pory Belotti uzbierał pięć oficjalnych meczów w barwach seniorskiej reprezentacji w których udało mu się trzykrotnie pokonywać bramkarzy rywali.

Belotti bez wątpienia jest przyszłością włoskiej piłki. Prezydent Torino, Urbano Cairo, w negocjacjach kontraktowych z 23-latkiem zawarł niezwykle ważną informację. Na początku grudnia obiekt zainteresowania klubów z europejskiego topu podpisał nowy kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2021 roku, a w nim zawarta jest klauzula oferty minimalnej wynosząca ponoć 100 milionów €! Torino nie chce sprzedawać teraz swojego najlepszego strzelca, gdyż Torino „chce się nim cieszyć”.  Takie pieniądze, od Arsenalu? I to jeszcze odrzucone? 

fot. goal.com

źródło: skysports.com

Kamil Czuba