Redakcja FootBar 25.04.2015

Piłkarski Uśmiech dla Krystiana

Życie nie jest sprawiedliwe. Niby doskonale o tym wiemy i pamiętamy, ale cholernie ściska serce, gdy okazuje się, że to prawda w najczystszej postaci. Tak jest właśnie z początkującym piłkarzem Krystianem Żarnowskim, który w wieku 9 lat zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Krystian przed chorobą był obiecującym zawodnikiem szkółki piłkarskiej Igloopolu Dębica. Teraz rozgrywa swój najważniejszy mecz w życiu. Mecz o życie właśnie. I my pomóżmy mu go wygrać. Jak? Wystarczy... zrobić sobie zdjęcie i się uśmiechnąć.

Gdy dowiedzieliśmy się o jego historii momentalnie zdecydowaliśmy się, że trzeba pomóc. Mamy ogromną nadzieję, że środowisko piłkarskie, czasami kłótliwe i podzielone, wzniesie się ponad podziały i pomoże razem z nami. A w naszej akcji dla Krystiana niewiele trzeba. Wystarczy uśmiechnięte zdjęcie...

CO TRZEBA ZROBIĆ?

Wystarczy zrobić sobie piłkarskie zdjęcie, z uśmiechem oczywiście. Jakie? Może być na stadionie, grając w piłkę, oglądając mecz w tv, po treningu, czy z kolegami na meczu - tak naprawdę dowolne, to od Was zależy już jakie umieścicie. Następnie trzeba oznaczyć je hashtagiem #PilkarskiUsmiech i wrzucając na Twittera lub Facebooka nominować trzy kolejne osoby do tego samego, w opisie podając link do tego tekstu - to niezwykle ważne i nie można o tym zapomnieć. Zdjęć, hashtagów i linków musi być jak najwięcej - zróbmy wszystko, żeby jak najwięcej osób dowiedziało  się o tej akcji! Chodzi o to, żeby każdy mógł zobaczyć podany niżej numer konta i wpłacił na pomoc dla Krystiana choćby symboliczną kwotę. 

IM WIĘCEJ ZDJĘĆ, TYM WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA KRYSTIANA

My na dzień dobry wpłacamy 500 złotych i na naszym koncie na Twitterze nominujemy Żelka Żyżyńskiego, Sebastiana Milę i Mateusza Klicha. Liczymy, że pomogą. Dajemy też mały zakład - jeśli na TT i Facebooku będzie powyżej 100 zdjęć #PilkarskiUsmiech, my wpłacamy kolejne 500zł.

Krystianowi obiecali już pomóc między innymi Bogusław Leśnodorski, Tomasz Pasieczny, Bogdan Zając i Wojciech Grzyb.

Pamiętajmy, że w tej akcji najważniejszy jest Krystian. Przed nim 7 miesięcy uporczywej chemioterapii. Jego choroba jest tak bolesna, że potrzebuje codziennej dawki morfiny. Każda złotówka jest w sytuacji Krystiana i jego rodziców na wagę złota. Dlatego podajemy dane do wpłat. Konto, które podajemy to subkonto specjalnie stworzone dla Krystiana przez Igloopol Dębica. Jego rodzice dzięki temu mogą w każdym momencie wypłacać pieniądze na najpotrzebniejsze rzeczy.

Niestety, czasem w życiu koszty zdecydowanie przewyższają potrzeby. Pamiętajmy, że poświęcone kilka sekund i Wasz uśmiech na zdjęciach może sprawić, że Krystian wróci na boisko i po najważniejszym meczu w życiu to on się uśmiechnie...

DANE DO WPŁAT:

Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa"

Podkarpacki Bank Spółdzielczy O/Dębica
nr konta: 23 8642 1139 2013 3902 8554 0001
Cel szczegółowy: Krystian Żarnowski
Tytuł przelewu: Piłkarski uśmiech - Krystian Żarnowski

 

DLA KRYSTIANA UŚMIECHNĘLI SIĘ JUŻ:

Prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski

Cezary Kucharski, menedżer piłkarski m.in. Roberta Lewandowskiego

Asystent selekcjonera reprezentacji Polski, Bogdan Zając

Rzecznika prasowa Legii Warszawa, Iza Kuś