Redakcja 07.12.2016

Dzieciom zima nie straszna

Do Zakopanego pomimo zimowej pory przyjechały czołowe zespoły z Polski i Ukrainy z rocznika 2004 by wziąć udział w II Międzynarodowym Turnieju Pensjonaty Api CUP.

Do trzydniowych zawodów zgłosiły się: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Escola Varsovia, Śląsk Wrocław, FC Wrocław Academy, AP 21 Kraków, Dunajec Nowy Sącz oraz z Ukrainy Karpaty Lwów, Lokomotiv Lwów, Opir Lwów.

Obfite opady śniegu mogłyby zakłócić niejedne zawody ale nie na Api Arenie w Zakopanem. Pracująca w pocie czoła obsługa turnieju sprawnie i szybko przygotowywała boisko do gry. Pomimo ciągłych opadów śniegu nie było słychać z ust zawodników czy trenerów (nawet rodziców) słów zniechęcenia. Rozgrywki trwały w najlepsze. Również sobotnia pogopoa nas nie rozpieszczała. Nagroda za wytrwałości przyszła dopiero w niedzielę. Od rana piękna pogoda, słoneczko, wrzeszczcie chmury odsłoniły Tatry. Pogoda przyszła w najlepszym momencie. Już na w pełni zielonym boisku rozpoczęła się niezwykła batalia o zwycięstwo. Turniej był niezwykle wyrównany. Dość powiedzieć, że na 11 zespołów 9 z nich walczyło o zwycięstwo w turnieju do ostatniej chwili. Kto by pomyślał przed turniejem, że dopiero w ostatnie kolejce ( rozegrano ponad 100 meczów) wyłoni się zwycięzca? Talię kart w ręku miał warszawska Escola. Do finałowego meczu przystępowała z czwartego miejsca. Tylko wygrana dawała jej pierwsze miejsce. 30 minut naporu na bramkę Karpat Lwów nie przyniosło jednak efektu i mecz zakończył się remisem. Wynik ten sprawił, że ostatecznie grająca bardzo dobry turniej Escola zakończyła turniej tuż za podium na miejscu 4.

O kolejności miejsc na podium zdecydowała tzw. mała tabela’’ gdyż Pogoń, AP 21 i Legia zdobyły w końcowym rozrachunku po 19 pkt. Tu najlepiej wypadła szczecińska Pogoń. Drugie miejsce dla AP 21 Kraków jak się okazało ,,czarnego konia imprezy’’. Miejsce trzecie dla Legii Warszawa, która po niemrawym początku złapała wiatr w żagle i w niedzielę była już nie do zatrzymania.

Jak podkreślali trenerzy turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Każda z drużyn rozegrała w ciągu 3 dni po 300 minut. Rzucała się w oczy wysoka kultura gry, wybieganie, wysokie umiejętności techniczne zawodników. Bardzo dobrze pracowali sędziowie. Turniej odwiedził prezes Mistrza Polski Legii Warszawa Pan Bogusław Leśnodorski, który przyglądał się grze chłopaków oraz podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami. Zawodnicy mieli również czas na zwiedzanie Zakopanego oraz zabawę w Termach Gorący Potok. Nagrody wręczał Św. Mikołaj, który dojechał na stadion saniami z zaprzęgiem.

Końcowa kolejność turnieju:

1.Pogoń Szczecin

2.AP 21 Kraków
3.AP Legia Warszawa.
4. Escola Varsovia
5.MOSP Białystok
6. FC Wrocław Academy
7.Karpaty Lwów
8. Dunajec Nowy Sącz
9. Śląsk Wrocław
10. Lokomotiv Lwów
11. Opir Lwów

Wyróżnienia indywidualne.

Najlepszy bramkarz: Rozmus Piotr -AP 21 Kraków
Najlepszy strzelec: Samborski Michał- Pogoń szczecin
Najlepszy zawodnik: Stankowski Adam- Escola Varsovia

Redakcja