Maciek Łanczkowski 10.05.2017

Koniec Michała Probierza w Jagiellonii

Michał Probierz nie przedłuży swojej umowy z Jagiellonią Białystok.

Kończy się pewien etap w historii klubu z Podlasia. To właśnie „Pszczółki” z Probierzem świętowały swoje największe sukcesy, zdobycie Pucharu Polski, czy wywalczenie trzeciego miejsca w lidze. A przecież obecnie Jaga okupuje pozycję lidera w Lotto Ekstraklasie i ma sporę szanse na zgarnięcie najcenniejszego trofeum.

Zatrudnieniem charyzmatycznego trenera zainteresowane są kluby z 2. Bundesligi (m. in. Arminia Bielefeld), z Grecji i Turcji. Kilka drużyn już teraz skierowało do niego swoje oferty, jednak 44-latka do końca sezonu interesuje praca wyłącznie w Jagiellonii. Wszelakie propozycje rozważy po ostatnim meczu z Lechem Poznań.

Co ciekawe nie będzie to jego pierwsze podejście do pracy na obczyźnie. W sezonie 2011/2012 przejął stery w Arisie Saloniki. Mimo niezłych wyników , przygoda z greckim klubem trwała tylko dwa miesiące. Nie miał dobrych relacji z niektórymi zawodnikami, odstawił od składu największą gwiazdę – Nery'ego Castillo, na dodatek klub mu nie płacił. Polak miał dość współpracy i został zwolniony.

Pozostaje nam trzymać kciuki, że tym razem się uda. W dalszym ciągu polski trener za granicą jest niespotykany jak handlarz używanymi trumnami. W dwudziestu najlepszych ligach Europy nie pracuje ani jeden polski trener, pora to zmienić!  

 

Łukasz Karwowski

fot. pressfocus