Kamil Czuba 10.05.2017

Abstrakcyjny pomysł dotyczący Copa America

Powstaje kolejny abstrakcyjny pomysł dotyczący rozgrywek reprezentacyjnych.

Copa America to mistrzostwa Ameryki Południowej. Ostatnia edycja tego turnieju po raz pierwszy w historii została zorganizowana poza Ameryką Południową. Gospodarzem imprezy w 2016 roku były Stany Zjednoczone, a w turnieju wzięły udział reprezentacje Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Kolejna edycja Copa America odbędzie się w 2019 roku w Brazylii i już teraz powstaje pomysł, by urozmaicić zbliżającą się imprezę.

W 2015 roku kiedy to Chile było organizatorem imprezy, gościnnie udział w turnieju wzięły reprezentacje Meksyku i Jamajki, a zaproszenia odrzucały reprezentację Japonii i Chin. W poprzednich latach udział zaproszonych reprezentacji nie był nowością jednak wtedy celowano w drużyny narodowe ze strefy CONCACAF.

Najnowszym pomysłem CONMEBOL jest zwiększenie liczby zaproszonych reprezentacji. Do Meksyku i USA, których obecność na tej imprezie nie jest nowością doszły dla Japonii, Portugalii, Hiszpanii oraz Chin! Czy w takim wypadku turniej powinien nadal nosić nazwę ‘Copa America’?

fot. Pressfocus