Maciek Łanczkowski 08.05.2017

Inter kusi dwóch czołowych szkoleniowców

Jak podaje włoski Corriere dello Sport, władze Nerazzurri są zdeterminowani, aby od nowego sezonu na ławce trenerskiej usiadł któryś z duetu: Antonio Conte - Diego Simeone. Nowy trener mógłby liczyć na zarobki sięgające  15 milionów euro rocznie plus bonusy.

Sezon Interu to prawdziwa gehenna. Włoska drużyna nie potrafiła w ostatnim czasie dobrać odpowiedniego szkoleniowca. Mancini trzaskający drzwiami, zmęczony pustymi  obietnicami i świadomy, że niemożliwe było rywalizowanie o wielkie cele. Frank de Boer, sternik na wzburzonym morzu, który rzucił tylko jedno jasne spojrzenie: wrześniowe zwycięstwo nad Juventusem.  Stefano Pioli, który okazał się złudną nadzieją na lepsze jutro. Dwa punkty w ostatnich siedmiu meczach, poczucie niemocy oraz nędzny obraz zespołu.

Kierownictwo klubu z Mediolanu myśli już o kolejnym sezonie i wie, że margines błędu dotyczący obsady ławki trenerskiej został wykorzystany.  Na szczycie listy życzeń Interu ex aequo znajdują się Antonio Conte oraz Diego Simeone, których do przeprowadzki na San Siro skusić mają między innymi pokaźne pensje.  Ich roczny kontrakt ma opiewać na kwotę 15 milionów euro za sezon, wraz z bonusami w postaci premii oraz nagród związanych z wynikami. Dodatkową kartą przetargową dla nowego coacha ma być wysoki budżet transferowy, umożliwiający pozyskanie nowych graczy, którzy wniosą do zespołu doświadczenie i jakość.

 

Łukasz Karwowski

źródło: Corrirere della Sera

fot. pressfocus